UZAKLAR YAKIN OLDU

 


Aradan yıllar geçti, Kemal YALÇIN’ın Facebook sayfasında Denizli- Honaz’da yapılan imza ve söyleşiden bahsediyordu. Haberin yorum kısmına samimice “Keşke Selçuk’a da gelseniz, burada da bir imza günü yapsanız,”  diye yazıverdim. O da sağ olsun hemen olumlu cevap verdi, kırmadı beni, davetimi kabul ederek 16 Ağustos 2019 günü geldi. Söyleşimizi ve imzamızı Selçuk Kent Belleği’nde samimi duygularla yaptık.


Çocuklarımızla Okuyoruz Kitap Kulübü Grubumuzla korona salgını öncesi yüz yüze yaptığımız söyleşilere hiç ara vermeden, hatta daha da sıkılaştırarak devam ettik dijital ortamlarda.


Kitap Tanıtım Toplantılarımız devam ederken, Okuma Kulübümüze uzaktaki dostlarımızın da katılması bizleri çok mutlu etti.
2021 okuma listemizi hazırlarken yine Kemal YALÇIN’ın zoom programı üzerinden dijital ortamlarda yaptığı toplantılar dikkatimi çekti. Kendisine “Bizimle de zoom toplantısı yapabilir misiniz?” diye sorduğumda  Her zamanki gibi büyük bir alçakgönüllülükle kabul etti.
14 Ocak 2021 akşamı yaptığımız zoom etkinliğinde katilimci sayısı 130 kişiye ulaştı.  Sevgili Arkadaşımız Semra YEŞİL ile sunumunu üstlendiğimiz programa Almanya’dan, Avrupa’dan ve dünyanın öbür ucundan pek çok yazar ve okuyucu katıldı.  Toplantımızın süresini iki saat olarak planlamıştık, ama toplantıya olan ilgi nedeniyle üç buçuk saatte bitirebildik.  Bu zoom etkinliği sayesinde Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu (ATYG) üyesi pek çok yazarı tanıma fırsatımız oldu.
Türkiye Cumhuriyeti Hindistan Büyükelçisi Sayın Fırat SUNEL ile toplantı esnasında kitaplarının toplantısını yapma kararını aldık. Fırat Sunel ile zoom etkinliğini 15 Mart 2021 tarihinde yaptık. Fırat Sunel’in “Salkım Söğütlerin Gölgesinde” ve “Sarpıncık Feneri” adlı iki kitabının  toplantısını da geniş çaplı bir katılım ile gerçekleştirdik.


5 Mart 2021 günü Isparta Gönen İlköğretmen Okulu Mezunlarını bir araya getirdiğimiz muhteşem bir toplantı gerçekleştirdik. 20 Mart tarihimizde Cocuklarimizla Okuyoruz Kitap Kulübü üyeleri ile Isparta Gönen Ilkogretmen Okulu Mezunu PCC Mustafa Özdemir ile Pandemi Döneminde Anne- Baba Olmak konusunu tartışıp, bilgilendik. 30 Nisan 2021 tarihinde Beyin Mikro Cerrahi Uzmani Med, Dr İsmail Taner' in Zürih'ten katıldığı Beyin Sağlığı ve Kültürel Hayatımız konulu toplantımızı gerçekleştirdik. Salgın olmasa, Zoom toplantıları da olmaz, biz de bu değerli insanları tanıyamazdık. Toplantılara o kadar çok alıştık ki, katılımcılardan gelen istek üzerine her ayın 10’unda toplanmaya, önceden belirlediğimiz kitapları konuşmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Selçuk sınırlarını  aştık Almanya, Hollanda, Yunanistan, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere ulaştık, uzakları yakın ettik.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!